Saç Kaplama Sistemleri

Saç Kaplama Sistemleri Nedir?

Çok çeşitli demir ve demir dışı saç kaplama sistemleri, yapısal çerçeveleme için çatılar, oluklar, korkuluklar ve borular için yaygın olarak kullanılır. Bu malzemeler özellikle nemli iklimlerde korozyon ve paslanmaya eğilimli olduğundan, korunmasız bırakılırsa estetik, performans ve dayanıklılık özelliklerinin bir kısmını veya tamamını kaybedebilirler.

Metal yapıları, aşırı nem, yoğun yağmurlar, yüksek sıcaklıklar, güçlü UV ışınları ve metallerin korozyonunu hızlandırabilen tuzlu deniz atmosferine karşı koruma sağlamaktadır. Bir dizi saç kaplama sistemi ve kaplama için uygulama yöntemleri de dahil olmak zorlu çevresel faktörlerden korunmak için dış metal geliştirilmiştir. Profesyonellerin dış metali kaplamak için kullandıkları en yaygın ürünleri ve uygulama tekniklerini keşfetmek için okumaya devam edebilirsiniz.

Galvanizleme ile Saç Kaplama

Galvanizleme, dış metali kaplamak için en yaygın, etkili ve ekonomik yöntemlerden biridir. Prosedür, çelik bileşenlerin yüksek sıcaklıklarda erimiş çinkoya daldırılmasını (sıcak galvanizleme) veya alt tabaka ile güçlü bir bağ oluşturmak için alüminyum-çinko alaşımları (soğuk galvanizleme) ile boyanmasını içerir. Galvanizleme işlemi sırasında, genellikle istenen saç kaplama kalınlığı ve görünümünü elde etmek için çoklu kaplamalar uygulanır. Standart saf çinko ve alüminyum-çinko kaplamaların yanı sıra, metal yapılara nemli ortamlarda yeterli korozyon koruması sağlamak için diğer alaşım bileşimleri (örn. alüminyum-çinko-silikon kaplamalar) kullanılabilir.

Normal metal boyalardan farklı olarak, galvanizli saç kaplamalar solmaz, çatlamaz veya ayrılmaz. Ancak çinko bazlı alaşımlar korozyona uğradığından, galvanizli bir kaplamanın sağladığı koruma seviyesi, kalınlığı ile doğru orantılıdır. Kıyı kesimleri gibi özellikle aşındırıcı olan iklimlerde, dış metali kaplamak için ortak prosedür, ek korozyon koruması sağlayabilen daha kalın bir katın uygulanmasını içerir.

Yeni galvanizli çelik çevresel etkilere maruz kaldığında, havadaki oksijen, karbondioksit ve su ile reaksiyona girerek birkaç korozyon yan ürününe (örneğin çinko hidroksit, çinko karbonat, çinko sülfat ve çinko klorür) neden olur. Bu yan ürünler, yüzeyde ince bir film oluşturur ve alttaki saç kaplama sistemine ek koruma sağlar. Yağmur, çinko bazlı kaplamanın daha fazla paslanmasına neden olacak bu filmi kolayca yıkayabildiğinden, yeterli korumayı sağlamak için dış metalin periyodik olarak yeniden kaplanması önemlidir.

Düzenli Saç Kaplama Uygulaması

Dış saç kaplama genellikle gerekli koruma seviyesini sağlayabilen yüksek performanslı kaplama sistemlerinin uygulanmasını içerir. Yıllardır poliüretanlar, poliaspartikler ve polisiloksanlar dış metali uygun bir astar ile boyamak için başarıyla kullanılmıştır. Fırçalama, rulo kaplama, hava püskürtme, havasız püskürtme ve elektrostatik püskürtme, metal boyamak için kullanılan standart yöntemlerden bazılarıdır.

baca baca bakımı baca havalandırması baca sistemleri baca tamiri buhar hatları izolasyonu bulutsan bulutsan davlumbaz bulutsan havalandırma bulutsan havalandırma sistemleri bulutsan menfez davlumbaz davlumbaz bacaları davlumbaz imalatı davlumbaz montajı davlumbaz servisi davlumbaz sistemleri fabrika bacaları fan fan bakımı fan imalatı fanlar fan satışı fan tamiri havalandırma havalandırma bakımı havalandırma fanları Havalandırma Kanalları havalandırma menfezi havalandırma servisi Havalandırma Sistemleri havalandırma ustası istanbul havalandırma istanbul havalandırma sistemleri mutfak davlumbazları otopark bacaları otopark fanları otopark havalandırma sac saç kaplama sığınak bacaları sığınak fanları sığınak havalandırma tank sac kaplama tesisat sac kaplama

Call Now ButtonBİZİ ARAYIN