Otopark Havalandırma

Otopark Havalandırma

Günümüzde motorlu ulaşım araçlarının bir nevi evi konumunda olan otoparkların kapalı olanlarında havalandırma sorunları nükseder. Bu sorunlar hem sağlık hem de çevresel faktörler göz önüne alındığında çığ gibi büyüyüp sorun çıkarabilir. Bir otoparkın havalandırma sistemleri kontrol altında tutulmalı ve uzmanlar tarafından gerçekleştirilmelidir. İstanbul Bulutsan havalandırmacı şirketi size havalandırma konusunda uzman ekibi ve edindiği tecrübeler ile kaliteli hizmet sunmaktadır. İkea, Uşak Üniversitesi ve daha bir çok müşterisi bulunan Bulutsan Havalandırma, havalandırmada size %100 güven verir.

Otopark Havalandırmanın Önemi

Otopark havalandırmada önemli olan ilk aşama otoparkın metre kare cinsinden büyüklüğüdür. Birim başına düşecek araç miktarı bir otopark için önemlidir ve hesaplanması havalandırma için de gereklidir. Bundan dolayı otoparkın bulunduğu yerde önem arz eder. Örneğin avm otoparkı, bir otelin otoparkı, hastane otoparkı, üniversite otoparkı yada iş yeri otoparkı farklı sayılarda araç yoğunluğuna sahip olacaktır. Bu noktada mekanın olduğu ilçe yada bölge nüfusu da baz alınmalıdır. Çünkü nüfus miktarı otoparka yönelimleri ve otopark yoğunluğunu değiştirecektir.

Havalandırma Sistemi İstanbul

Dolayısıyla otopark havalandırması da bu kriterler doğrultusunda değişkenlik gösterecektir. Havalandırma zorunluluğu şehir planları ile zorunlu hale getirilmiştir. Çünkü başta da söylediğimiz gibi otoparklar aslında en çok havalandırılması gereken yerlerdir. Motordan çıkan zararlı gazların özellikle Karbonmonoksit gazının kapalı bir mekanda bulunmaması tehlikelidir ve ortamın hava sirkülasyonuna ihtiyacı elzemdir.

Havalandırma kanalları aracılığı ile özellikle egzoz gazı hem alttan hem de üstten çekilmektedir. Otopark havalandırma sistemi döşenirken kullanılacak olan malzemelerin kalitesi de projeyi etkileyecektir. Fanlar, yerleştirilen borular ve diğer gereçler havalandırma malzemeleri olarak geçmektedir. Bir havalandırmacı sistemi kurarken tim olasılıkları ve tüm planı düşünmeli ona göre hareket etmelidir. Bu konuda Bulutsan Havalandırma hep yanınızda olacaktır.

One thought on “Otopark Havalandırma

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBİZİ ARAYIN