Otopark Havalandırma Sistemleri

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte otopark havalandırma sistemleri büyük bir gelişme gösterdi. Gelişen sistemlere ise büyük bir talep bulunuyor. Mevcut bu sistem sayesinde büyük avantajlar beraberinde sunuluyor. Özellikle günümüzde nüfus yoğunluğu büyük bir artış yaşadığı için şehirlerde otopark havalandırma sistemleri şart hale geldi. Ancak ülkemizde bulunan otoparklarda havalandırma amaçlı pencere gibi alanlar bulunmaz, bundan dolayı havalandırma sistemleri tercih edilir. Genel olarak ülkemizde bulunan otoparklar 500 ya da 600 olmaktadır.
Bundan dolayı otopark havalandırma sistemleri İstanbul kurtarıcı bir hal alıyor. Mevcut kurallar kapsamında otopark içerisine LPG bulunan araçlar alınmaz ancak oluşturulan bu hava sistemi ile birlikte LPG li araçlarda rahatlıkla otoparklara giriş yapabilecektir. 

 Otopark havalandırma sistemleri mecburi olmasının yanı sıra pek çok avantajı da barındırmaktadır. Özellikle meydana gelen afet gibi olaylarda ya da gaz kaçağı gibi bütün durumlarda ortamın havalanmasını sağlar. Havalandırma ile kapalı alanlardaki havalandırma ile birlikte otoparklarda rutubet gibi durumlarda en aza indirilmektedir. Ayrıca bilindiği gibi havasız ortamlarda aşağı türleri oldukça sık rastlanan bir durumdur. Ancak  otoparklarda tercih edilen bu sistemler sayesinde böcek türleri öğrenmesi imkansız hale gelir. Böylece rahat bir kullanımın yanı sıra toz oluşumu gibi alerjenik durumlarda engellenecektir. Sunulan bu sistem yasalara göre bir kanun olarak kabul edilmektedir Bundan dolayı büyük ölçülere sahip her türlü kapalı otoparklar havalandırma zorunluluğu ile karşı karşıyadır.

Havalandırma Ve Otoparklar

Bilindiği gibi günümüzde karşında çıkan iki çeşit otopark bulunuyor. Bunlar açık ve kapalı otoparklar olmak üzeredir. Tercih edilen açık otoparklar kapalı olmadıkları için havalandırma sistemine karşı bir ihtiyaç duymazlar. Ancak tercih edilen kapalı otoparklar için havalandırma sistemi şarttır. Bu ihtiyaçlar karşısında firmamız otopark havalandırma sistemleri kapsamında sizlere kaliteli bir hizmet sunarak bu yönde tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflemektedir. Her türlü kapalı otopark havalandırma sistemleri firmamız tarafından başarılı bir şekilde sunularak her ortam için uygun şekilde tasarlanır. Bu hizmeti almak isteyen kişiler firmamız ile iletişime geçerek bu konu da bilgi alabilir. 

Call Now ButtonBİZİ ARAYIN