Davlumbaz Sistemleri

[pl_row] [pl_col col=12] [pl_text]

Davlumbaz sistemleri, sürekli olarak kullanıcıdan çalışma alanına hava akışı sağlayarak kişilerin toksik veya uçucu kimyasallardan korunması için tasarlanmıştır. Hava, sistemden çıkmadan önce davlumbazlarda bulunan, kirli havayı temizleyen ve doğrudan ortama geri sirküle eden filtreler ve / veya binanın egzoz sistemi tarafından arıtılır.

Kanalsız Davlumbaz Sistemlerinin Faydaları

Kanalsız davlumbazlar, kanallı davlumbazlarla aynı filtreleme özelliklerini sağlar, ancak montajı daha kolaydır. Daha düşük satın alma ve ​​kurulum maliyetlerine sahiptir ve oldukça verimli olabilir. Güvenlik ve işlevi arttırmak için çok sayıda teknolojik ilerleme ile donatılmıştır. Düşük hava akışı alarmları, davlumbaz içinde dumanların doğru şekilde tutulmasını sağlar. Filtre doygunluk alarmları, sirkülasyon esnasında sıfır kimyasal emisyonun korunmasına yardımcı olur. Yedek güvenlik filtreleri, filtre arızasına karşı koruma sağlar. Dahası, kanalsız davlumbaz sistemleri, kanallı davlumbazlara kıyasla çok daha az enerji tüketir.

Davlumbaz Sistemleri Tasarımı ve Çalışma Şekli

Davlumbaz sistemlerinin temel amacı gaz, buhar ve duman içermesi ve daha sonra bunların alandan dışarı atılmasıdır. Bu tip davlumbazlar odanın havasını dumanın içine çekerek çalışmaya başlar. Hava, davlumbazdaki kanattan içeri girer. Tasarımına bağlı olarak, kanat dikey veya yatay olarak hareket edebilir veya ikisinin bir kombinasyonu bulunabilir. Kanat aynı zamanda kişiler ile davlumbazın içi arasında bir bariyer görevi görür ve sınırlı koruma sağlar.

https://www.bulutsanhavalandirma.com/havalandirma-sistemleri-nedir/

davlumbaz
bulutsan havalandırma

Hava akışı, davlumbazın ortasından geçerken, zararlı gazları, buharları ve dumanları egzoz alanına doğru iter. Bu alan, bağlı kanal sistemine davlumbaz filtrelerine ulaşmadan önce davlumbaz sistemleri için çıkış kapısı görevi gören yuvalar ve bölmeler tarafından yönetilir. Birçok davlumbazda, yarıklar ve bölmeler eşit hava akışı sağlayacak şekilde ayarlanmıştır.

Bölmeler kapatılırsa (veya engellenirse) egzoz yolu da engellenmiş olur. Ancak, doğru şekilde kullanıldığında, bölmeler ölü noktaları veya ters hava akışlarını ortadan kaldırır. Bu da zararlı gazların yayılmasına engel olur. Hava, davlumbazdan çıktıktan sonra kanaldan atmosfere salınacağı yere taşınır; veya bazı sistemlerde hava filtrelenir ve odaya geri sirküle edilir.

Davlumbaz sistemleri arasında, kullanıcıyı ve çevreyi tehlikeli buharlardan, dumanlardan ve parçacıklardan korumak için tasarlanmış eksiksiz bir dizi yüksek verimli davlumbaz tipi bulunmaktadır.

[/pl_text] [/pl_col] [/pl_row]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonBİZİ ARAYIN