Baca Sistemleri

Baca Sistemleri

Baca Sistemi nedir?

bulutsan havalandırma


Baca sistemleri ortamdaki kirli havanın ortamdan çekilerek aynı zamanda ortama temiz hava verdiği için çok gerekli bir sistemdir.

İdeal bir baca tertibatı bulunulan yerdeki hava sirkülasyonunu en iyi şekilde uygulayan ve taze hava girişini gerçekleştiren sistemdir.
Fakat bazı durumlarda baca sistemi kendi başına bu sirkülasyon işini kendi başına yerine getiremez, bunun bir çok sebebi
olabilir.

Boruların kısa olması ki bu yüzden gerekli basınç oluşmaz yada boru tertibatının çok uzun olması gibi durumlarda ihtiyaca göre farklı fan sistemleri ilave olarak kullanılır.
İyi bir baca sistemi bulunulan yerdeki havayı sıcak yada soğuk olduğunun önemi olmadan sirkülasyonu sağlayan sistemdir eğer bunu hakkıyla yapamıyorsa bunun bir çok sebebi olabilir böyle durumlarda bu konuda uzman bir baca servisine başvurmanızı tavsiye ederiz.

BACA SİSTEMLERİ NELERDİR?


Fabrika Bacaları
Otopark Bacaları
-Davlumbaz Bacaları
Sığınak Bacaları

olarak adlandırılır
Baca yapımını her ne kadar uzman bir ekibin yapması gerekirse baca tamirini de uzman ve yetkili bir ekibin yapması gerekir
Aynı zamanda baca bakımını da periyodik olarak aynı uzman ekip yaptırmak gerekir. Fanların ve boru tertibatının sızdırmazlığı
ve boruların sağlamlığı ve temizliği düzenli olarak kontrol edilmelidir.
Bacalara ihtiyaç duyan işletmelerin çeşitliliği yüzünden farklı baca mazemelerine ihtiyaç doğmuştur. Malzemelerine göre şekillerine göre ve kullanılan fan sistemlerine göre baca sistemlerinin bir çok farklı çeşidi vardır. Kullanılacak ortamın coğrafi konumu ve iklimi bile kullanılacak bacanın şeklini belirler.
Bazı durumlarda dışarı atılacak havanın kirliliği baca çıkışına filtre takılmasını gerektirebilir. Bu filtrelerin bir çok çeşidi vardır. ihtiyaca göre farklı filtreler baca sistemine eklenir.

Call Now ButtonBİZİ ARAYIN